Nejnovější...

Když to houká (19.4.-23.4.2021)

Tematický celek: Cestička plná pohybu a zdraví

Tematická část: Když to houká

Doba plnění: 19. 4. – 23. 4. 2021

Charakteristika:

Celý týden se zapojíme do vzdělávacího projektu „Hasičské myši učí děti“. Naučíme se, co patří ke složkám IZS, seznámíme se s tím, co dělají hasiči, záchranný tým lékařů a policisté, co k tomu potřebují. Také si budeme povídat o nebezpečných situacích a jak se jim vyhnout. Zahrajeme si na hasiče s hadicí, jak se chovat v zakouřeném domě, rozluštíme číselné kódy na sloupech, zabalíme si zavazadlo k evakuaci a mnoho jiného. Temperami si namalujeme velké obrazy s auty záchranných složek.

19.-23.4. Sloník na kole

Tematický celek: Cestička za kulturou, uměním, vědou a technikou

Tematická část:

Sloník Toník na kole

Doba plnění:
19.4. – 23.4.2021

Charakteristika: tento týden se sloník Toník bude učit jezdit na kole. Dozvíme se o povinné výbavě cyklisty i o pravidlech silničního provozu. Procvičíme jízdu zručnosti (pokud počasí dovolí). Než z nás budou pořádní cyklisté, neobejde se to bez nehody a úrazu = seznámíme se s první pomocí, koho a kdy volat o pomoc (IZS). Na kole se vypravíme do přírody a vyčistíme ji od odpadků (22.4. Den Země)-zopakujeme si jak třídit odpad. Na tohle téma budou pro děti připraveny nejrůznější aktivity.

Týdenní úkol:

Už máme vyrobený podzimní a zimní strom, teď je na řadě JARNÍ.

Vašim úkolem bude donést obrázky týkající se jara:
počasí, oblečení, příroda, svátky, jarní aktivity a sporty

Děti a on - line závislosti

Informace k odebírání obědů

dle nového stanoviska MŠMT mohou dotovaný oběd odebírat všechny děti mateřské školy, ne pouze předškoláci. Pokud tedy máte o oběd zájem, individuálně si oběd přihlaste, místa výdeje zůstávají. Oběd si přihlásíte jako polodenní stravu, v jídelně vám vydají pouze oběd, jehož cena je pro děti MŠ 3-6 let 22,- Kč/oběd, pro děti MŠ 7 let 26,- Kč/oběd.