Nejnovější...

Výlet do ZOO- ŽABIČKY (19.5.2022)

VÝLET DO ZOO- ŽABIČKY

19.5.2022

ODCHOD Z MŠ V 8:00 HODIN

S SEBOU DO BATŮŽKU:

PLÁŠTĚNKA, PITÍ, DROBNOU SLADKOST NEBO OVOCE (SVAČINKU DOSTANOU DĚTI V MŠ)

PŘI SLUNEČNÉM POČASÍ DOPORUČUJEME DĚTI NAMAZAT OPALOVACÍM KRÉMEM.

V PŘÍPADĚ ŠPATNÉHO POČASÍ SE VÝLET PŘESUNE NA JINÝ TERMÍN.

Žabičky- Akademie i kvetoucí příroda (16.5.-20.5.2022)

Tematický celek:
CESTIČKA DO SVĚTA LIDÍ I DO PŘÍRODY

Akademie i kvetoucí příroda

Doba plnění:

16.5.-20.5.2022

Charakteristika:

V tomto týdnu nás čeká především akademie, kdy rodičům, a nejen jim, předvedeme naše vystoupení ze života mravenečků, berušek a jiných broučků. Ještě však musíme vše doladit, proto budeme dvě dopoledne zkoušet na opravdovém podiu. Odměnou za vystoupení bude čtvrteční výlet do ZOO.

Venku už se krásně otepluje a my můžeme kolem sebe pozorovat barevnou kvetoucí přírodu. Proto i my si pohrajeme s různými kytičkami, budeme je poznávat, třídit, počítat i tvořit.

Spolupráce s rodiči, akce:

17.5.- Akademie MŠ

19.5.- Výlet do ZOO

Sloník Toník a povolání

Tématický blok: Cestička do světa lidí

Sloník Toník prodavačem          doba trvání: 10.5. – 14.5.2021

Charakteristika:

Na této cestičce se budeme seznamovat s řemesly a povoláním: pekař, řezník, kovář, švec, pošťák, prodavač, učitel, kadeřník – holič, pradlena, kominík, zedník i třeba popelář. Budeme např. modelovat housky a preclíky, třídit zeleninu a ovoce, procvičovat zavazování tkaniček, třeba něco ušijeme, roztřídíme odpady. bio, sklo, papír, plasty, kov, vypereme si prádlo, něco málo postavíme z cihel, zašroubujeme šrouby a zatlučeme hřebíky, otevřeme kadeřnictví, oholíme vousy, Zazpíváme si a zatancujeme si s písněmi Pekla vdolky, Šili ševci, Popeláč, Šel zahradník,

ŮKOL TÝDNE:

-          V úterý ŠKOLNÍ AKADEMIE – slavnostní oblečení. Děvčátka sukně/ šaty, chlapci kalhoty, košile

-          do středy donést materiál, oblečení k Vámi vybranému povolání ( cihla, lžíce na míchání malty, natáčky, lopata, fén, pěna na holení, montérky, zástěra ….atd.) dle Vaší fantazie

Sovičky - Jaro v trávě (16.5.-27.5.2022)

Tematický celek:

CESTIČKA DO PŘÍRODY

Jaro v trávě

Doba plnění:

16.5.-27.5.2022

Charakteristika:

K tomuto tématu si budeme povídat o broučcích, motýlcích, včeličkách a jiném hmyzu. Seznámíme se s jejich pravými jmény a pojmenujeme si některé druhy. Broučky budeme pozorovat v trávě v přírodě, ale také pod lupou. Zatancujeme si společně s Dádou a žížalou Jůlií a na pasece budeme chytat motýly.

Naučíme se básničku Polámal se mraveneček a zazpíváme si písničku Sluníčko, sluníčko. Přečteme si pohádku Ferda mravenec, Broučci, O včelce Máje a zvuky broučků budeme poslouchat u pohádky Mrňouskové.