Nejnovější...

Olympijský duch (25.1. - 29.1.2021)

Tematický celek: Cestička plná pohybu a zdraví

Tematická část: Olympijský duch

Doba plnění: 25. 1. – 29. 1. 2021

Charakteristika:

V těchto týdnech budeme poznávat zimní sporty - na obrázcích, omalovánkách, v knihách a encyklopediích, ale přímo i na svahu na sněhu. Povíme si, jaké vlastnosti má mít správný sportovec a co ke svému sportu potřebuje, Zkusíme si zahrát pantomimu a v hádankách hledat zimní sporty. Naučíme se báseň a píseň o olympiádě, povíme si o jejím smyslu a symbolech. Při tvoření si vymodelujeme sněhuláka a bruslaře na rybníce. Děti si nakreslí obrázky o svém oblíbeném sportu. Procvičíme si postřeh a obratnost při pohybových hrách a koulování a hodu na cíl. V pracovních listech si procvičíme grafomotoriku, počítání, budeme plnit úkoly v deníku lyžaře Ježečka.

Co dělá žabička Anička celý den a celý rok (25.1. - 29.1.2021)

Tematický celek:

CESTIČKA DO PŘÍRODY

 

Tematická část:

CO DĚLÁ ŽABIČKA ANIČKA CELÝ DEN A CELÝ ROK

Doba plnění:

25.1. – 29.1.2021

Charakteristika:

V tomto bloku si povíme, co děláme každé ráno, když vstaneme z postýlky až do večera, kdy se do postýlky zase unaveni vracíme. Zopakujeme si roční doby a jejich charakteristické znaky, vyjmenujeme si měsíce v roce a dny v týdnu. Povíme si, jak se v různých období oblékáme a výtvarně si vyrobíme teplou čepici, šálu nebo rukavice. Poslechneme si různé melodie a naučíme se rozeznávat, které jsou k tanci nebo k odpočinku a zazpíváme si ukolébavku „Černé oči jděte spát“.Také si povíme, čím měříme čas a k čemu nám slouží kalendář. Budeme hrát různé hry, cvičit, modelovat, skládat, malovat,…

25.-29.1. Soník a dvanáct měsíčků

Tematický celek: Cestička do přírody

Tematická část:

Sloník Toník a 12 měsíčků

Doba plnění: 25. – 29. 1. 2021

                      

Charakteristika: Na této cestičce nás bude provázet pohádka „O dvanácti měsíčkách“. Naučíme se měsíce v roce a přiřadíme je k ročním obdobím. Pohádku budeme dramatizovat, naučíme se novou písničku, budeme hledat ztracený kousek pohádky a pohrajeme si se symboly zimy. Pohádku si ztvárníme také výtvarně a vyrobíme si papírové maňásky dvanácti měsíčků. Využijeme i hudební nástroje a v tělocvičně budeme na stanovištích plnit úkoly, při kterých si vyzkoušíme náročnou cestu Marušky ke dvanácti měsíčkům.

 

Sovičky- zimní olympiáda (25.1.- 29.1.2021)

V tomto týdnu se u Soviček ve školce bude konat zimní olympiáda. Děti se seznámí se zimními sporty a také s OLYMPIÁDOU. Naučí se vyjmenovat několik disciplín ze zimních olympijských her, budeme hodnotit výkony kamarádů. Budeme si povídat o olympijských kruzích  (namalujeme si je, budeme s nimi házet na cíl) a barvách, které  kruhy mají (i o olympijském ohni). Uspořádáme slalom na  kartonových lyžích. Zabruslíme si, vyrobíme si pořádnou rukavici na sníh a led, uspořádáme závody na „foukacích saních“. Budeme trénovat psaní  a počítání písmen slov jednotlivých sportů.  Vyzkoušíme si střílení na branku, jako v hokeji a venku si užijeme další soutěže a hry.

MY Vám ty medaile Vám přivezeme!!!

Aktuální informace