Mateřská škola Olomouc, Kovařovicova 11
Olomouc - Svatý Kopeček

Sdělení KHS rodičům dětí, které byly přítomny v pondělí 1. 2. v mateřské škole:

Dobrý den,
děti, které byly přítomny v MŠ Svatý Kopeček, Kovařovicova dne 29.1.2021, byly v rizikovém kontaktu s Covid pozitivní osobou. Těmto dětem bylo nařízeno karanténní opatření po dobu 10 dní od posledního kontaktu, tedy  do 8.2.2021 (včetně), tj. ponechat děti doma, sledovat zdravotní stav dětí, telefonicky kontaktovat v pracovní dny praktického lékaře dětí s informací o nařízení karanténních opatření a řídit se jeho pokyny.
Protože tyto děti byly dne 1.2.2021 v MŠ Svatý Kopeček, Kovařovicova  rizikovém kontaktu s další Covid pozitivní osobou, karanténní opatření se prodlužuje, a to  po dobu 10 dní od posledního kontaktu, tedy  do 11.2.2021 (včetně). I nadále ponechte děti doma, sledujte jejich zdravotní stav, v případě zdravotních potíží telefonicky kontaktujte praktického lékaře dětí.
Děkuji za spolupráci.
Marcela Maťátková
vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých, ÚP Olomouc
KHS Olomouckého kraje
Wolkerova 6
779 11 Olomouc

Přerušení provozu od 2. 2. 2021
Informace k ošetřovnému při zavření školy

Mateřská škola se nachází v krásném, klidném prostředí, v blízkosti lesa. Má velkou zahradu a je vzdálená od hlavní komunikace. Přízemní prostorná budova je dvoutřídní, heterogenní, s kapacitou 56 dětí (28 dětí v jedné třídě). Celodenní provoz zajišťují čtyři učitelky a dva správní zaměstnanci. Každá třída má samostatnou šatnu, třídu, hernu i sociální zařízení. Společné jsou chodby, přípravna stravy a provozní místnosti. Mateřská škola má prostornou zahradu s velkým množstvím herních prvků.

Provozní doba: 6.30 - 17.00 hod.

Pedagogický sbor: Michaela Glonková, Žaneta Hynková
                           Mgr. Alena Hlochová, Ivana Vybíhalová, Mgr. Pavla Tomančáková

Paní učitelka Žaneta Hynková byla oceněna jako Učitel roku 2017.