Výsledky zápisu do MŠ - nové 20. 5. 2020
Rozhodnutí o přijetí do MŠ Kovařovicova
Rozhodnutí o přijetí do MŠ Gagarinova


Ošetřovné při otevření mateřských škol - nové 15. 5. 2020
Vážení rodiče,
Poslanecká sněmovna 13. 5. 2020 schválila změnu v poskytování ošetřovného pro zákonné zástupce dětí, které spadají do skupiny osob s rizikovými faktory.
Z tiskové zprávy MPSV:"
Nárok na ošetřovné budou mít nadále všichni rodiče, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. A to až do 30. června. Mezi důvody patří například zdravotní riziko, kdy je dítě náchylné k nemocem, alergické, nebo žije ve společné domácnosti s někým z rizikové skupiny, také nedostatečná kapacita a krátká provozní doba ve školních skupinách apod. Návrh zákona schválený poslanci bude nyní postoupen k projednání v Senátu, pokud bude souhlasit i většina horní komory, bude zbývat už jen podpis prezidenta republiky."


Informace k otevření mateřských škol od 25. 5. 2020 - nové 13. 5. 2020
Vážení rodiče,
zde 
máte ke stažení podrobné informace k plánovanému otevření mateřské školy. Dokument si prosím i přes jeho délku pečlivě prostudujte, snažíme se Vám poskytnout maximální informace k obnovení docházky. Případné dotazy posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na 585385357.


Obnovení provozu mateřských škol - nové 6. 5. 2020

Vážení rodiče, 
podle sdělení zřizovatele školy, bude provoz mateřských škol obnoven 25. 5. 2020. Počet dětí ve třídě nebude omezen.
Na zabezpečení provozu dle instrukcí z MŠMT usilovně pracujeme, o přijatých opatřeních budete včas informováni. Současně Vás informujeme, že může dojít ke zkrácení provozní doby mateřské školy Kovařovicova.Zjištění docházky po obnovení provozu 
- nové 24. 4. 2020
Vážení rodiče,
krizový štáb statutárního města Olomouce zjišťuje podmínky, za kterých budou moci být otevřeny olomoucké mateřské školy. Mateřské školy se budou otevírat dle epidemiologické situace, rozhodnutí krizového štábu a dle personálních možností jednotlivých mateřských škol pravděpodobně v druhé polovině května, nebo začátkem června.
V případě předpokládaného omezení počtu dětí ve třídě bude upřednostněna docházka dětí s povinnou školní docházkou, tedy předškoláků.
V otázce nároku na ošetřovné po otevření mateřských škol, ověřil zřizovatel telefonicky na MPSV, že pokud dítě začne chodit do mateřské školy, právo na ošetřovné automaticky zaniká. Pokud dítě do mateřské školy nenastoupí z osobních důvodů rodičů (obava z nákazy apod.), na ošetřovné není rovněž nárok. Pokud dítě do mateřské školy nenastoupí z kapacitních důvodů (např. mladší dítě, které při omezené kapacitě nebude moci být přijato), potvrdí ředitel mateřské školy písemně tuto skutečnost rodičům a ti mají nadále právo ošetřovné čerpat s doložením tohoto potvrzení.
Sdělení, zda by Vaše dítě nastoupilo v období do konce června do mateřské školy, napište do neděle 26. 4. prostřednictvím e-mailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo formou SMS na tel. číslo 737503764. Do sdělení uveďte informaci o nástupu, jméno a příjmení dítěte a třídu. Děkujeme
Zveřejněný prázdninový provoz (odkaz) může být omezen, a to zejména ve vztahu k počtu dětí ve třídě. Přihláška na prázdninový provoz bude zveřejněna v polovině května, poté Vás budeme žádat o její vyplnění a doručení do školy. 


Zápis do mateřských škol - nové 16. 4. 2020
Vážení rodiče,
zápis do mateřských škol bude probíhat v pracovních dnech od 4. 5. do 13. 5. 2020. V případě osobního podání proběhne zápis pouze
formálně (bez dítěte) ve vstupu do ředitelství školy na adrese Dvorského 33, Olomouc - Svatý Kopeček, a to v čase od 8.00 do 12.00 hod., v úterý 5. 5. bude prodloužena doba pro přijímaní žádostí do 17.00 hod. 

Bližší informace a formuláře naleznete zde:
Informace k zápisu
Kritéria pro přijetí
Žádost o přijetí
Oznámení o individuálním vzdělávání
Případné dotazy směřujte na mail
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. číslo 585385357 (obvykle 8.00 -12.00 hod.).


Uzavření mateřských škol

Vážení rodiče,

na základě usnesení krizového štábu SMOl Vám sdělujeme, že s účinností od 17. 3. 2020 se uzavírají MŠ pro děti.
Obědy jsou od úterý 17. 3. 2020 všem dětem automaticky odhlášeny.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření mateřské školy Vám na základě žádosti pošleme elektronicky na mail. Požadavek pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s uvedením jména a příjmení dítěte/žáka a třídy. Do zaslaného formuláře je nutné ke jménu dítěte dopsat rodné číslo. Formulář nebude potvrzován v papírové podobě v kanceláři školy.  
Informace k ošetřovnému naleznete na stránkách MPSV zde
Mateřská škola Olomouc, Dvorského 33

Olomouc - Svatý Kopeček


Mateřská škola se nachází v přízemí budovy základní školy. V mateřské škole se nachází šatna, třída, herna, sociální zařízení a chodba, včetně sociálního zařízení pro personál a též šatna pro personál. Pro děti je k dispozici tělocvična základní školy, školní jídelna, dopravní hřiště a zahrada s pískovištěm a herními prvky. Třída této mateřské školy je homogenní pro předškoláky, funguje jako příprava k základnímu vzdělávání s celkovou kapacitou 16 dětí pod vedením 2 učitelek.

Provozní doba: 6.30 - 16.15 hod.

Pedagogický sbor: Lenka Bergmanová, Andrea Ratajová

Tel.: 585 154 824, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Paní učitelka Andrea Ratajová byla oceněna jako Učitel roku 2019.